تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها

گروه بازرگانی تامیناتور بعنوان شرکت تخصصی تامین تجهیزات و تهاتر مصالح هلدینگ طاها، با اتکا به دانش و تجربیات خود و ارتباط مؤثر با مشتریان و کارفرمایان و با همکاری شرکت های تولیدکننده داخلی و خارجی و استفاده از امکانات موجود در خارج از کشور و همچنین برخورداری از دانش کافی در زمینه شناخت بازارهای داخلی و خارجی، قابلیت تأمین کلیه اقلام و تجهیزات همچنین تهاتر مصالح مرتبط با صنعت ساختمان را دارا می‌باشد.

علاوه بر تأمین کالا و تجهیزات مورد نیاز پروژه‌های جاری شرکت هلدینگ، ارائه خدمات مدیریت تدارکات (Procurement Management) پروژه‌ها را بصورت جامع و یکپارچه به شرح زیر دارا میباشد :

 • برنامه ریزی سفارشات
 • ارزیابی فنی و بازرگانی سازندگان، تأمین کنندگان کالا
 • برآورد و کنترل مواد مصرفی
 • تهیه درخواست‌های خرید
 • بررسی فنی بازرگانی پیشنهادات سازندگان، تأمین کنندگان کالا
 • تهیه سفارشات خرید
 • پیگیری سفارشات
 • مدیریت بازرسی
 • مدیریت بیمه، حمل و نقل، امورگمرکی و ترخیص
تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها
تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها

تهاتر مصالح ساختمانی چند سالی است که بین پیمانکاران، صاحبین ملک و شرکت های ساختمانی بسیار باب شده است. البته این شیوه در قدیم هم انجام میشده اما امروزه، از سوی شرکت های ساختمانی بواسطه رکود حاکم در صنعت ساختمان و عدم گردش نقدینگی با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است.

تهاتر مصالح که منظور همان تبادل و معامله مصالح با خدمات یا محصول، ملک و… است، کاری هوشمندانه است و باید کارشناسانه انجام شود. در تهاتر دیگر نیازی به جابجایی پول وجود ندارد.

اگر شما قصد تهاتر مصالح ساختمانی با یک شرکت معتبر را دارید، میتوانید، روی اعتبار و کمک ما حساب کنید.

امکان تهاتر مصالح ساختمانی و هرگونه تجهیزات نیز، با شرکت بازرگانی تامیناتور وجود دارد. ما امکان تهاتر را برای تمامی سرمایه داران، مالکین، صاحبین زمین و دیگر پیمانکاران در سراسر ایران فراهم کرده ایم.

منظور از تهاتر مصالح چیست؟

معاملات تهاتر مصالح نیز به معاملات مستقل و همزمانی گفته میشود که در آن مصالح با خدمات یا یک ملک و محصول، با ارزش برابرمعامله میگردند.

در واقع تهاتر مصالح ساختمان یکی از موضوعات  داغ و هوشمندانه ای  که در حال حاضر تاثیر خوبی بر وضعیت اقتصادی ایران گذاشته و بسیار مورد توجه پیمانکاران و شرکت های ساختمانی و تولید کنندگان مصالح میباشد.

شرکت های ساختمانی در صورت نیاز، میتوانند ملک یا خدماتی به تولید کنندگان مصالح بدهند و محصول دریافت کنند و از آن برای ساخت و ساز استفاده نمایند، از سویی دیگر هم فروشندگان و تولید کنندگان مصالح میتوانند به شرکت های ساختمانی، درخواست تهاتر مصالح بدهند. این روش نوعی مشارکت در ساخت میشود. 

این اتفاق زمانی بیشتر رخ میدهد که پیمانکاران ساختمان دچار کمبود نقدینگی در صنعت ساخت و ساز میشوند و به جای پرداخت هزینه مصالح، خدمات ارائه میدهد یا ملک های خود را به تولیدکننده مصالح واگذار می کنند.

در بیشتر مواقع، تهاتر ساختمانی با ملک رخ میدهد. پیمانکاران در ازای دریافت لیستی از مصالح مختلف مانند سیمان، گچ، شیشه، بتن، آجر، کاشی و سرامیک و…، واحد، زمین، آپارتمان، خدمات خود را عرضه میکند.

اگر در وسط پروژه ساخت و ساز هستید و با کمبود مصالح مواجه شدید و پول نقدینگی ندارید، میتوانید با ما مبادله هوشمندانه انجام بدید و پروژه خود را ادامه دهید.

مبادله مصالح ساختمانی با ملک به جای پول نقد

مبادله مصالح در ازای ملک به معنای تبادل مصالح ساختمانی با یک ملک است. در این حالت، صاحب ملک ممکن است تمایل داشته باشد مصالح ساختمانی را به جای پول نقد به عنوان قیمت ملک دریافت کند.

به عبارت دیگر، به جای پرداخت نقدینگی، طرف خریدار مصالح ساختمانی را در ازای ملک ارائه می‌دهد.

این نوع مبادله معمولاً در صورتی رخ می‌دهد که طرف خریدار توانایی پرداخت نقدینگی کامل را نداشته باشد یا تمایل داشته باشد مصالح ساختمانی را به عنوان پرداخت جزئی ارائه کند.

این نوع مبادله ممکن است در صورتی که طرف خریدار مصالح ساختمانی را به عنوان منبع درآمد یا استفاده شخصی خود می‌بیند، جذاب باشد.

مهم است که در این نوع مبادله، ارزش مصالح ساختمانی و ملک به درستی تعیین شود و هر دو طرف به توافقی منصفانه برسند.

همچنین، ممکن است نیاز به مشاوره حقوقی داشته باشید تا قوانین و مقررات مربوط به این نوع مبادله را در نظر بگیرید که در هر صورت، نیاز است با کارشناسان گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها به شماره  22798046 – 021 و یا واتساپ 09912910827 تماس بگیرید.

آیا تهاتر مصالح ساختمانی با ملک کاری صحیح است؟

تهاتر مصالح با ملک بسیار باب شده است. در این نوع تهاتر یک یا چند واحد مسکونی به فردی که مصالح ساختمانی در اختیار صاحب ملک یا سازنده قرار می دهد ارائه میگردد.

البته برای اینکه خیال هر دو طرف راحت شود، قیمت مصالح و واحد مسکونی کارشناسی میشود. قیمت مصالح هم مانند ملک باید به روز حساب شود و در عقد قرارداد، تاریخ مبادله ذکر شود تا مشکلی  پیش نیاید.

تهاتر مصالح ساختمانی کاری هوشمندانه است، اما زمانی که پیمانکاران بودجه کافی برای تهیه مصالح ساختمانی ندارند. در واقع کارشناسان و اقتصاددانان انجام تهاتر مصالح را راه حلی ایده آل برای پیمانکاران میدانند.

چرا که به جای پرداخت پول، به اندازه مصالح، ملک معاوضه میکنند. در واقع ساختمان خود را با مصالح مورد نیاز مبادله مینمایند. در این حالت هیچ پول و نقدینگی جا به جا نشده و همه چیز قانونی، مطلوب و موردتوافق طرفین انجام میشود.

آیا تهاتر مصالح ساختمانی با ملک و یا خدمات کاری قانونی است؟

بله، تهاتر مصالح ساختمانی با ملک و یا خدمات و هر محصولی که ارزشش با میزان مصالح برابر باشد، کاملا قانونی است. این بهترین روش برای جلوگیری از رکود اقتصادی یک شرکت است.

ما در گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا مصالح و تجهیزات را با ملک یا خدمات معاوضه کنیم.

تهاتر مصالح هم در پروژه های کوچک و هم بزرگ قابل اجراست و برای طرفین (عرضه کننده مصالح و ارائه دهنده خدمات یا ملک و کالا) مناسب و جذاب است.

از مزیت های اصلی و مهم تهاتر مصالح و تجهیزات با ملک میتوان به این اشاره کرد که تهاتر راهکاری مناسب برای افزایش رونق اقتصادی و خروج از رکود است.

مصالح برای ساخت و ساز به راحتی تامین می‌شود و پروژه به دلیل مشکلات مالی به تاخیر نمی‌افتد و طرفین از معامله سود میبرند.

مبادله مصالح ساختمان با ملک به معنای تبادل یا معاوضه‌ی مصالح ساختمانی با یک ملک است. در این نوع معامله، صاحب مصالح ساختمانی می‌تواند این مصالح را به جای پرداخت نقدی به صاحب ملک ارائه کند. در عوض، صاحب ملک می‌تواند از این مصالح برای ساخت یا تعمیر ساختمان خود استفاده کند.

این نوع معامله ممکن است در صورتی که طرفین به توافق برسند و شرایط مناسبی وجود داشته باشد، مفید و مقرون به صرفه باشد. البته، در هر معامله‌ای می‌بایست قوانین و مقررات مربوطه را رعایت کرد و بهتر است قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، با مشاوران حقوقی یا متخصصان مربوطه مشورت کنید.

برای ثبت درخواست مشاوره و یا ارسال لیست مصالح مورد نیاز خود کافی است با ما در تماس باشید.

تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها
تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها

نمونه قرارداد تهاتر ملک با مصالح

این حق منطقی شماست که قبل از انجام تهاتر مصالح ساختمانی، نمونه قرارداد تهاتر ملک با مصالح را ببینید. درست است که در قرارداد تهاتر مصالح، هر دو طرف سود میکنند، اما یک سری قوانین و ضوابط باید رعایت شود.

تهاتر مصالح ساختمانی با واحد که بین مجریان ساختمان رایج است یک سری قوانین دارد. برای اینکه این کار را هوشمندانه انجام دهید، گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها در کنار شما است.

امکان تهاتر با مصالح در ازای دریافت واحدهایی از آپارتمان (با ارزش برابر توسط گروه بازرگانی تامیناتور وجود دارد.

تهاتر مصالح را باید با شرکتی انجام دهید که اعتماد کامل به او دارید. چرا که ممکن است شما واحدهایی از ساختمان را پیش فروش کنید یا واحدهایی ساخته شده را به طرف معامله واگذار کنید، اما شرکت در تامین مصالح سرپیچی کند و با ارزش پایین تر مصالح تهیه کند و یا در تامین آن زمان را از دست داده و شما را در موضوعات اجرایی و تقدم و تاخر فعالیت های پروژه رها نماید.

اگر قصد معامله و معاوضه مصالح با ملک را دارید با شماره  22798046 – 021  تماس بگیرید. 

تهاتر ساختمانی یعنی معاوضه، مبادله و انجام معاملات کالا، ملک یا خدمات با امور ساختمانی است. برای مثال زمانی که پیمانکاران ساختمان برای ادامه روند پروژه ساخت و ساز دچار کمبود بودجه میشوند فکرشان به سمت تهاتر مصالح و تجهیزات میرود.

یعنی اینکه واحد ساخته شده یا در حال ساخت را در ازای دریافت مصالح، خدمات، تجهیزات، نیروهای انسانی و … واگذار میکنند.

تهاتر در ساخت و ساز کاری رایج بین شرکت های پیمانکاری و سرمایه گذاران است. اگر قصد انجام  معاوضه و تهاتر در ساختمان سازی دارید، اگر در هر مرحله از ساخت و ساز به بن بست رسیده اید و نیاز به انجام معامله تحت عنوان تهاتر ساخت و ساز دارید، روی کمک گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها حساب کنید.

تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها
تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمان توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها

مزایای معاملات تهاتری در صنعت ساختمان

تهاتر معمولا برای دو طرف سازنده و تولید کننده در صنعت ساخت و ساز مناسب است و به همین دلیل است که معاملات تهاتری در صنعت ساختمان بیش از سایر صنایع رونق دارد.

 1. تهاتر مصالح ساختمانی برای هر دو طرف معامله سودآور است.
 2. فروش واحد های ساختمانی با سهولت بیشتری همراه است.
 3. تهاتر موجب رونق کسب و کار هر دو طرف پیمانکار و تولید کننده شده و سود مناسبی را به همراه دارد.
 4. معاملات تهاتری مشکلات مربوط به نیاز به سرمایه نقدی و سرمایه‌ گذاری پولی را برطرف می کند.
 5. تهاتر روشی مناسب برای رونق بخشیدن به صنعت ساخت و ساز است.
 6. ضمانت معامله در روش معاملات تهاتری بسیار بالا است.
 7. تهاتر در حکم تأدیه دین است.
 8. تهاتر مصالح ساختمانی از صرف وقت و هزینه به منظور ایفای تعهدات متقابل ممانعت نموده و مانع پرداخت مکرر دیون می شود.
 9. در این نوع قرارداد ضمانت بیشتری برای افراد وجود دارد که طلب خود را دریافت کنند.
 10. افرادی که تهاتر می کنند مشکل کمبود نقدینگی را رفع کرده و شرایط بهتری برای انجام فعالیت های اقتصادی فراهم می نمایند.
 11. تهاتر مصالح ساختمانی قدرت خرید و میزان تقاضا را افزایش می دهد. در نتیجه میزان تولید و عرضه محصولات نیز بالا می رود و کسب و کار رونق می گیرد.
 12. عقد این قرارداد منجر به صرفه جویی پول نقد می گردد.
 13. تهاتر راهکاری مناسب برای افزایش رونق اقتصادی و خروج از رکود است.
 14. با تهاتر می توان پروژه ساخت و ساز را از نظر مالی تامین کرد و مشکل کمبود نقدینگی را حل نمود.

جمعبندی در خصوص تهاتر مصالح و تجهیزات ساختمانی

آن چه که در این نوشته به بیان آن پرداختیم در واقع بررسی انواع تهاتر مصالح ساختمانی و مزایای انجام این کار می باشد. همانطور که گفتیم تهاتر به علت کمبود نقدینگی سازندگان و پیمانکاران صورت می گیرد.

برای این که پروژه های ساختمانی در حین اجرا دچار مشکل کمبود منابع مالی نشود، یک یا چند واحد از پروژه های ساختمانی را در مقابل مصالح ساختمانی به تولیدکننده واگذار می کنند.

این معامله دو طرف سود است و هر دو طرف قرارداد منفعت زیادی می برند. امیدواریم این نوشته که توسط گروه بازرگانی تامیناتور هلدینگ طاها تنظیم گردید، توانسته باشد اطلاعاتی که در مورد تهاتر مصالح لازم داشتید را برای شما کاربران گرامی فراهم آورده باشد.