آکادمی طاها - هلدینگ طاها
آکادمی هلدینگ طاها

مزایای شرکت در دوره های آموزشی حضوری | آنلاین آکادمی طاها

ما به عنوان دانش‌آموختگان آموزش و پرورش سیستماتیک مهارت‌های کافی برای پیوستن به دنیای کاری را بدست نمی‌آوریم. اما دوره های آموزشی این فرصت را در اختیار ما می‌گذارند تا کمی از این فضای بسته دور شویم، علایق و مهارت‌های خود را بهتر کشف کنیم و در زمینه‌ی کاری مورد علاقه‌ی خود شروع به کار کنیم.

مشکل دانشجویان برای ورود به بازار کار و شاغل شدن | آکادمی طاها

با این حال، هنوز افرادی هستند که با اهمیت و خروجی رویدادهای آموزشی آشنا نیستند. بنابراین می‌خواهم در ۶ پاراگراف به شما توضیح دهم که “چرا باید در دوره های آموزشی مختلف شرکت کنید؟” تا شغل مورد علاقه‌ی خود را پیدا کرده و استخدام شوید. آکادمی طاها دوره های مهارت پرور را به نحوی برنامه ریزی نموده است که دانش پذیر پس از گذراندن دوره آموزشی، بتواند از دانش کسب شده در مدت زمان کوتاهی در جهت کسب درآمد استفاده نماید. همچنین آکادمی طاها در کلیه مراحل همراه بصورت حضوری و مجازی با دانش پذیران بوده و پاسخگوی سئوالات احتمالی آنها خواهد بود.همچنین به واسطه گستردگی فعالیت های هلدینگ طاها، امکان معرفی یا بهره گیری از دانش پذیران در پروژه های مختلف شرکت گروه نیز فراهم میگردد.

تقویم آموزشی آکادمی طاها
تقویم آموزشی آکادمی طاها
  • یادگیری موضوعی جدید و فراهم شدن امکان پیشرفت

یکی از عوامل اصلی برگزاری دوره های آموزشی، توسعه‌ی نیروهای متخصص و کارآمد است و اکثر شرکت‌کنندگان برای یادگیری مباحث و موضوعات جدید در چنین رویدادهایی حضور می‌یابند. بهترین یادگیری زمانی حاصل می‌شود که آموزش در محیطی هیجان برانگیز، درگیرکننده، گروهی و در عین حال جذاب باشد و دوره های آموزشی چنین پتانسیلی را به خوبی فراهم می‌کنند.

پس از پایان یک دوره‌ی آموزشی و دریافت مدرک آن دوره، شما فرصت حضور در دوره‌های پیشرفته‌تری را خواهید داشت، لذا حضور در یک دوره ی آموزشی شما را برای طی کردن ادامه‌ی مسیر و پیشرفت تشویق خواهد کرد. در فرآیند استخدام هیچ چیزی مهم‌تر از تخصص و مهارت نیست، سازمان‌ها و شرکت‌های امروزی به دنبال کارکنان متخصص هستند، زمانی‌که در موضوع و زمینه‌ی کاری خاصی تخصص پیدا می‌کنید، این فرآیند را آسان‌تر می‌کنید.

  • دریافت مدرک از دوره های آموزشی و تکمیل رزومه‌

انتخاب شغل مناسب و قبول شدن در مصاحبه‌ی استخدامی یکی از سخت‌ترین مسائل مربوط به اشتغال است. بسیاری از سازمان‌های امروزی به مدارکی که متقاضیان استخدام ارائه می‌کنند اهمیت زیادی قائل هستند، چرا که تنها سندی است که مهارت‌های فرد را تضمین می‌کند. سازمان‌ها نمی‌خواهند در انتخاب کارکنان‌شان اشتباه کنند و علاوه بر این مایل هستند تا با کمترین هزینه این کار را انجام دهند. بنابراین هر چه رزومه‌ی شما پربارتر باشد، احتمال انتخاب شدن برای شغل مورد علاقه‌تان افزایش پیدا خواهد کرد.

آکادمی طاها در تمام دوره های آموزشی، در پایان دوره به شرکت کنندگان خود مدرک‌های باارزش ارائه می‌کند. بنابراین شرکت در این دوره ها علاوه بر افزایش مهارت‌های شما، رزومه‌ی قوی‌تری برای‌تان خواهد ساخت.

  • شبکه‌سازی و یافتن دوستان جدید

نمی‌خواهم جمله‌ی تکراری “شبکه‌سازی مهم‌ترین نتیجه و بهره‌ی شما از رویدادها است” را تکرار کنم اما مجبورم بگویم که شما بیشترین پیشنهادهای کاری جدی خود را از طریق دوره های آموزشی و شبکه‌سازی‌هایی که در این رویدادها و دوره‌ها ایجاد کرده‌اید دریافت خواهید کرد.

دوره های آموزشی مهارت پرور آکادمی طاها
دوره های آموزشی مهارت پرور آکادمی طاها
  • افزایش مهارت‌های ارتباطی و حرفه‌ای

مهارت‌های ارتباطی از سرمایه‌های مهم هر فرد برای موفقیت به شمار می‌روند. در مصاحبه‌های استخدامی، تخصص تنها بخشی از مهارت‎‌های شما را نشان خواهد داد ویژگی‌های دیگری هم‌چون فن بیان، آمادگی در پاسخگویی، حضور ذهن و تجربه نیز نقش موثری خواهند داشت. این مهارت‌ها نه تنها در مرحله‌ی استخدام و مصاحبه بلکه پس از آن در محیط کاری نیز برای طی کردن مسیر موفقیت بسیار ارزشمندخواهد بود.

دوره های آموزشی از ترفندهای مختلف برای بهبود این مهارت‌ها بهره می‌گیرند. به عنوان مثال اخیرا در برخی رویدادها عده‌ای مامور می‌شوند تا به شرکت کنندگان جهت برقراری ارتباط‌های موثر با دیگران کمک کنند و هیچ چیز به اندازه‌ی قرار گرفتن در موقعیت‌های چالش‌برانگیز یک دوره، به توسعه‌ی این مهارت‌ها منجر نخواهد شد.

  • افزایش اعتماد به نفس و نگرش مثبت به خود

دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که نگرش مثبت مسری است، زمانی‌که شما نسبت به خودتان نگرش مثبتی دارید این طرزفکر را به دیگران نیز منتقل خواهید کرد.

با شرکت در دوره های آموزشی مختلف، شما در موقعیت‌های مختلف قرار خواهید گرفت، تخصص به دست خواهید آورد و با افراد مهمی آشنا خواهید شد. همین موارد منجر به افزایش اعتماد به نفس و تغییر طرز فکرتان نسبت به خودتان خواهد شد. البته همه‌ی انسان‌ها در موقعیت‌هایی که برای‌شان مهم است استرس دارند، اما افراد موفق با حضور در موقعیت‌های چالشی مختلف کنترل استرس را تمرین می‌کنند.

  • کاهش جابه‌جایی‎‌ شغلی و یا ترک شغل

یکی از اساسی‌ترین مسائلی که در سازمان‌ها مطرح است، عدم تناسب میان شغل و شاغل است. بسیاری از افراد بدون داشتن درک درستی از مهارت‌ها و علایق خود شغلی را انتخاب می‌کنند و پس از مدتی متوجه می‌‌شوند که برای حضور در چنین موقعیتی ساخته نشده‌اند. بنابراین در پی پیدا کردن شغل جدیدی برمی‌آیند، این مسئله سازمان ها و حتی کارکنان را با هزینه های زیادی مواجه می‌کند بنابراین سازمان‌ها تلاش می‌کنند تا از همان ابتدا نیروهای صحیحی را انتخاب کنند.

حضور در دوره های آموزشی و انجام کار تیمی به افراد کمک می‌کند تا با چالش‌های واقعی که در محل کار با آن‌ها مواجه خواهند شد آشنا شوند و هم‌چنین شناخت بهتری نسبت به خود داشته باشند. بنابراین از همان ابتدا شغل مناسبی را مورد هدف قرار دهند.

دوره های آموزشی مهارت پرور آکادمی طاها
دوره های آموزشی مهارت پرور آکادمی طاها

 

10 مزیت شرکت در دوره های آموزشی مجازی

شرکت در دوره های آموزشی مجازی مزایای متعددی نسبت به دوره‌های آموزشی حضوری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

1. کلاس درسی در منزل

با توجه به اینکه شرکت‌‌کنندگان دوره‌های مجازی اغلب از منزل و با استفاده از رایانه، تبلت یا گوشی همراه شخصی خود در رویداد شرکت می‌کنند، می‌توانند در شرایط راحت‌تری از لحاظ فیزیکی در دوره آموزشی شرکت کنند؛ زیرا با لباس راحت و در شرایط مناسب‌ از لحاظ دمای هوا، رطوبت، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و دیگر موارد، در این دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند؛ این موضوع می‌تواند بر آموزش و یادگیری آسان‌تر تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

2. استفاده راحت‌تر از تجهیزات مرتبط با دوره آموزشی

دیگر نیازی نیست که شرکت کننده دوره با خود لپ‌تاپ به دوره آموزشی ببرد و برای او دغدغه باشد که چگونه لپ‌تاپ و دیگر تجهیزات خود را شارژ کرده و از آن‌ها استفاده کند، چرا که همه تجهیزات در منزل آماده هستند و به راحتی می‌توان از آن‌ها برای شرکت در دوره آموزشی مجازی بهره برد.

3. یادگیری با تمرکز و تسلط

بسیاری از اوقات، شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی حضوری از سر و صداها و یا رفت و آمد سایر شرکت‌کنندگان در حین دوره به محل دوره آموزشی گله‌مند هستند و این شرایط را به عنوان مانعی برای دستیابی به تمرکز و تسلط بالا می‌دانند. با شرکت در دوره‌های آموزشی مجازی، دیگر این مشکلات وجود نخواهد داشت و افراد در اوج تمرکز و تسلط می‌توانند در کلاس درس حضور پیدا کنند و مطالب را به طور کامل فرا بگیرند.

4. صرفه‌جویی در زمان

با شرکت در دوره‌های آموزشی مجازی، دیگر لازم نیست که شرکت‌کنندگان ساعت‌های زیادی را صرف رفت و آمد به محل برگزاری دوره آموزشی، آماده‌سازی شخصی جهت حضور در بیرون از منزل و دیگر موارد کنند و به این صورت امکان صرفه جویی زیادی در زمان وجود خواهد داشت.

دوره های آموزشی مهارت پرور آکادمی طاها
دوره های آموزشی مهارت پرور آکادمی طاها

5. صرفه‌جویی در هزینه

با شرکت در دوره های آموزشی مجازی، دیگر لازم نیست هزینه‌ای برای حمل و نقل پرداخت شود. ضمن اینکه شهریه دوره‌های مجازی به علت عدم اجاره مکان برگزاری و آسان‌تر بودن هماهنگی با افراد، پایین‌تر از شهریه دوره‌های آموزشی حضوری است.

6. بی خطر بودن

شرکت در دوره‌های آموزشی حضوری مستلزم خارج شدن از منزل است که این موضوع می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد؛ در حالی که جهت شرکت در دوره آموزشی مجازی، هیچ خطری فرد شرکت‌کننده را تهدید نخواهد کرد.

7. امکان استفاده از دیگر تجهیزات الکترونیکی

امکان شرکت در دوره های آموزشی مجازی با استفاده از دیگر تجهیزات الکترونیکی، علاوه بر رایانه شخصی، وجود دارد. از جمله این تجهیزات الکترونیکی می‌توان به تبلت و حتی گوشی تلفن همراه اشاره کرد.

8. دریافت آسان‌تر فایل های آموزشی

با توجه به اینکه این دوره‌های آموزشی در بستر اینترنت برگزار می‌شوند، مدرس دوره آموزشی به راحتی می‌تواند فایل‌های مربوط به آموزش‌های کلاس درس را جهت دانلود شرکت‌کنندگان در همان پلتفرم دوره آموزشی مجازی بارگذاری کند تا شرکت‌کنندگان در حین برگزاری دوره نیز به تمام فایل‌های آموزشی از جمله فایل پاورپوینت ارائه یا فایل PDF جزوه و دیگر موارد دسترسی داشته باشند.

تقویم آموزشی آکادمی طاها
تقویم آموزشی آکادمی طاها

 

9. امکان بیان سوالات بصورت صوتی یا متن

در دوره‌های آموزشی آنلاین و مجازی، امکان بیان سئوالات دانش پذیر بصورت صوتی و یا ارسال متن فراهم گردیده است تا هیچ دغدغه ای جهت یادگیری شما باقی نماند.

10. مکتوب شدن بسیاری از مستندات

با توجه به اینکه شرکت در دوره آموزشی مجازی نیازمند نوشتن مطالب به جای انجام صحبت‌های شفاهی معمول در دوره‌های آموزشی حضوری است، بسیاری از مستندات مانند پرسش و پاسخ‌ها و یا تمرینات به صورت مکتوب مثلا با استفاده از ایمیل و یا قسمت گفتگوی آنلاین پلتفرم نوشته می‌شوند و بنابراین، برای شرکت‌کنندگان قابل استفاده هستند.