بوت کمپ بهار 1404 آکادمی طاها
بوت کمپ بهار 1404 آکادمی طاها

بوت کمپ چیست؟  

بوت کمپ، فعالیتی گروهی که در حوزه‌های متفاوتی همچون آموزشی و ورزشی انجام می‌گیرد. در ابتدا این واژه در سال ۱۸۸۸ توسط ارتش آمریکا برای کمپ‌های آموزشی سخت فشرده بوجود آمد که در انتهای این دوره نیروهای پرتلاش و کارآمد به استخدام ارتش در می‌آمدند و محوریت آن تناسب اندام و رژیم غذایی مناسب بود.

نکات تکمیلی درباره بوت کمپ

به مرور زمان، بوت کمپ در قالب دوره های آموزشی با هدف بازپروری، تغییر شکل داد. امروزه عبارت بوت کمپ برای دوره‌های آموزشی در هر زمینه استفاده می‌شود. در این بوت کمپ‌ها دوره های آموزشی فشرده در یک بازه زمانی به همراه نظارت برگزار می‌شود. این چنین دوره ها معمولا توسط سازمان‌ها و شرکت‌ها با هدف پرورش نیروی خبره در تخصص مورد نظر، برگزار می‌شوند تا نهایتا افراد مورد نیاز پرورش و جذب شوند.

دکتر امین نعیم آبادی
بنیانگذار بوت کمپ ها و دوره های آموزشی مهارت پرور مهندسی پول ساز در ایران
دکتر امین نعیم آبادی بنیانگذار بوت کمپ ها و دوره های آموزشی مهارت پرور مهندسی پول ساز در ایران

 

مزایای شرکت در بوت کمپ آکادمی طاها

 
زمان مهم‌ترین دارایی شماست

بجای تحصیل ۴ ساله در دانشگاه به بوت کمپ فشرده چند ماهه بپیوندید و به یک مهندس ارزش آفرین تبدیل شوید. شما در کنار یادگیری تئوریک، به کار عملی می‌پردازید که با تلفیق دانش و تجربه می‌توانید از هر آنچه در این دوره‌ها می‌آموزید، استفاده کنید.

شبکه سازی کنید

شما با ورود به دوره به احتمال فراوان افرادی شبیه به خودتان را ملاقات می‌کنید و با شناخت افرادی که همانند شما یک هدف را دنبال می‌کنند، شما هم میتوانید زودتر به اهدافتان برسید یا حداقل می‌توانید جایگاه‌ شغلی‌تان را بهبود دهید.

نظم و کار تیمی را در بوت کمپ عمیق‌تر درک می‌کنید

دوره‌هایی از این قبیل، به صورت کاملا فشرده برگزار می‌شوند و انتقال مطالب با دقت و سرعت بیشتری در آنان صورت می‌گیرد. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود که اگر فردی با نظم شخصی و تعهد بالا در این دوره‌ها حضور پیدا کند قطعا موفقیت را به راحتی لمس می‌کند. 

 

بوت کمپ واقعا موثر است؟

در ابتدا جواب محکم و دقیق را به شما خواهیم داد:  بله بسیار موثر است!

موفقیت در چنین رویدادهایی نیازمند تلاش و توجهی است که باید به مباحث مطرح شده داشته باشید. لحظه به لحظه یک بوت کمپ موثر، پر از نکات و مواردی است که باید به ذهن بسپارید و روش اجرای آنان را یاد بگیرید. اما انگیزه درونی شما قبل از شرکت در بوت کمپ تعیین کننده موفقیتی است که به دست می‌آورید.

زمانی که شما از انگیزه و مسیر خود مطمئن باشید، خواهید توانست که با جدیت بیشتری مطالب را پیگیری کنید و به برترین شرکت‌ کننده تبدیل شوید؛ که طبیعتا آینده بهتری منتظر شما خواهد بود.