اصول کار مدیریت بهره برداری مجتمع تجاری، اداری، مسکونی :

 

مدیریت شرکتی بهره برداری و مدیریت ساختمان مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی یکی از چالش‌برانگیزترین کارها و وظایف یک مجتمع است؛ زیرا که جذب مشتری و نگه‌داشتن آن‌ها به‌ صورت دائمی کاری بسیار سخت بوده و نیازمند استراتژی قدرتمند است. در عصر حاضر که تنوع محصولات و کیفیت بالای آن مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مشخصه برندهای مختلف است، مشتری‌مداری، جلب رضایت و توجه مشتریان از مهم‌ترین دغدغه‌های هر صنفی از جمله شرکت مدیریت ساختمان محسوب می‌شود.

در مراکز تجاری که چندین برند و شرکت به ارائه محصولات خود پرداخته‌اند، رقابت تنگاتنگی بین هریک از آنان وجود دارد. با این‌ وجود مدیریت ساختمان و مدیریت مجتمع ها باید به‌نوعی برنامه‌ریزی شود تا تمامی مغازه‌داران بتوانند امرار معاش کنند و محصولات خود را با کیفیت بسیار بالایی به فروش برسانند؛ در کنار آن جذب مشتری برای بازدید از مغازه یا برندهای گوناگون در داخل مجتمع یک مشکل اساسی است. برخی از مجتمع‌های تجاری پس از مدت‌زمان زیاد و هزینه‌های گزاف به تعطیلی کشیده می‌شوند و این اتفاقی است که در چند سال اخیر در شهری مانند تهران نیز شاهد آن هستیم.

اگر مشتری به سمت مجتمعی نرود و از آن بازدید نکند، قطعاً خرید نیز صورت نمی‌گیرد و این‌گونه مشکلات برای یک مجتمع به وجود خواهد آمد. پس باید مدیران یک مجتمع با اصول مدیریت مجتمع‌های تجاری و بهره برداری تجاری مؤثر و همچنین نیازهای اساسی آن آشنا باشند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه داده و مشتریان را جذب کنند.